Halep’e 14. Tır – Haber Toros

Halep’e 14. Tır

Savaşın ağır şartları altında çadır ve konterner kentlerde hayatlarını sürdürmeye çalışan Suriyeli çocuk, kadın ve yaşlılara, Karaman STK Platformu işbirliği ile un ve sütten oluşan 1 tır yardım malzemesi gönderildi.

Tahliyelerin ardından İdlib’e yerleştirilen 43 bin Halepliye son üç ay içerisinde Karaman’dan 13 tır gıda malzemesi ulaştırılmıştı. Yurt genelinde yapılan kampanyalara Karamanlılar da destek vermiş, tüm ilçelerle birlikte yoğun bir yardım çalışması gerçekleştirilmişti.

Son olarak büyük oranda Başyayla Akparti İlçe Teşkilatının bağışlarıyla elde edilen un ve ilimizdeki bir mandıra tesislerinde çalışan işçilerin kendi istikaklarından bağışladıkları sütler İdlib’e doğru yola çıktı.

03.03.2017 günü Reyhanlı’ya ulaşacak olan tırın, bölgeden edinilen bilgilere göre cumartesi günü Cilvegözü’nden geçiş yaparak yardım malzemelerini İdlib’e ulaştırılması planlanıyor.

Facebook Comments
%d blogcu bunu beğendi:
Önceki yazıyı okuyun:
Lütfi Elvan’dan Sürpriz Karaman Ziyareti

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan bir günlük ziyaret için Karaman'a geliyor. 19 Mart'ta Polis Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenine katılması beklenen Lütfi...

Kapat