Divle Peyniri İstanbul’da tanıtıldı

İstanbulAyrancı Derneği ( İsayder ) 5.Divle ÜçHarman Köyü,OBRUK PEYNİRİ Tanıtım Gecesi yapıldı.

Obruk peynir tanıtım gecesine,İstanbulda bulunan,Karaman ve Konya İlimizin pek çok ilçe ve köy dernek yöneticilerinin yanı sıra,bürokrat ve çeşitli devlet erkanları katıldı.Ayrancı Belediyesi’nin tahsis ettiği bir otobüslede Ayrancı belediyesi ve kaymakamlık temsilcileri’nin yanı sıra Ayrancının bir kaç köy muhtarı,ve Divle Köyü muhtarı iştirak etti.

Protokol konuşmasının ardından,derneğe maddi ve manevi kültürel yardımları yapanlara,teşekür sertifikası verildikten sonra,Obruk peynirinden yapılan pide ve Ayran ikramı yapıldı.Yöremize ait GAVURGA ikramı yapıldı. Yasin Çat konserini sunmak üzere,sahneye davet edilerek, İlk okuduğu BOZLAK TÜRKÜSÜ ile hüzünlenen,hemşerilerimiz oldu. Memlekete özgü kaşık havalarıyla günün sitresi atıldı.

Gece’nin finalinde ise, Resul Civcik’in Yazmış olduğu, “Köy diyince ,aklıma MEMLEKET gelir,” ve “AYRANCI KARAMAN’ın GÜZEL bir İlçesi ” Şiirini seslendirilerek,gece sona erdi. Ayrancı’ dan Satılmak üzere getirilen OBRUK PEYNİRİ tamamen tükendi.

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
Yine Çiftçi Dolandırıldı

Yöntem aynı sistem farklı; Bu kez kooperatif güvencesi ile dolandırıldılar. Daha önce de haberini yaptığımız, Karaman'da çiftçilerin mallarını yükleyip kaybolan...

Kapat