Köprüde Son Aşamaya Gelindi

KARAMAN Belediyesi tarafından projelendirilerek çalışmalarına başlanan Zembilli Kavşağı düzenleme ve köprü çalışmalarında son aşamaya geçildi. Belediye ekipleri köprü üzerinde asfaltlama çalışmalarına başladı.

Karaman Belediyesi tarafından ulaşımı daha kısa süreli ve daha güvenli hale getirmek adına projelendirilen köprülerde çalışmalar sona geldi. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler geçtiğimiz hafta Doğukışla Kavşağında bulunan köprü üzerinde başladığı asfaltlama çalışmalarına Zembilli Kavşağını Tapduk Emre Mahallesi’ne bağlayan köprü üzerinde devam ediyor. Köprü üzerindeki asfaltlama çalışmalarının yanı sıra bariyer çalışmaları da devam ediyor.

Yapımı devam eden her iki köprünün, ulaşımda mesafe ve süreyi büyük oranda düşüreceğini söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, ”Şehrimizde bütün alanlarda olduğu gibi ulaşım yatırımları konusunda da büyük adımlar atıyoruz. Zembilli ve Doğukışla kavşaklarına bağlantılı olacak şekilde projelendirdiğimiz ve yapımı hızla devam eden köprüler ulaşıma kalite getirecek büyük yatırımlardır. Her iki köprü tamamlandığında, Yunuskent, İbrahim Hakkı Konyalı ve Zembilli Mahalleri istikametinden gelerek Tapduk Emre ve Gevher Hatun Mahallelerine, özellikle de Devlet Hastanesi’ne ulaşım süresini büyük ölçüde kısaltacak.”dedi.

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
Direğe Çarptı

Karaman'da direğe çarpan otomobil hurdaya döndü. Karaman Siyahser Mahallesi 884. sokakta meydana gelen olayda, kazadan dolayı plakası okunamayan otomobil sürücüsü...

Kapat