Serbest Bölge İçin Protokol İmzalandı

Vali Süleyman Tapsız, Karaman ekonomisine hayat verecek olan Serbest Bölge kurulmasına yönelik Ekonomi Bakanlığı ile Karaman Belediyesi arasında yapılan protokol imza törenine katıldı.

Karaman Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen imza törenine; Vali Tapsız, Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Genel Müdürü Uğur Öztürk, Serbest Bölgeler Genel Müdür Yardımcısı Hacim Kosaoğlu, Karaman Milletvekilleri Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Recep Konuk, Dr. Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve diğer bürokratlar ile sanayicilerimiz katıldılar.

İmza protokolünden önce yaptığı konuşmasında Vali Tapsız; “Serbest bölge bizim için önemlidir. Karaman, yıllık ortalama 350 – 400 milyon dolar ihracat gerçekleştiriyor. Karaman’dan 142 ülkeye ihracat yapılıyor, bu nedenle Karaman Anadolu’nun parlayan yıldızı konumundadır. Burada Ekonomi Bakanlığımız ile beraber bu ön protokolü imzalayacağız. İnşallah serbest bölge ilanı için önümüzde bir engel kalmamış olacak. Serbest Bölge kurulmasına yönelik çalışmalarda emeği geçen milletvekillerimize ve belediye başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Karaman Milletvekilleri Recep Konuk, Recep Şeker ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın Serbest Bölgenin önemine yönelik yaptıkları konuşmaların ardından imza protokolü gerçekleştirildi.