Karaman’da ramazan denetimleri

Karaman‘da ramazan ayı dolayısıyla gıda üretimi, satışı ve toplu tüketim yerlerinde denetim yapıldı.

Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, halkın daha sağlıklı ve güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak için İl Müdürlüğü tarafından yürütülen gıda denetim hizmetlerinin Ramazan ayı süresince mesai mefhumu gözetmeksizin devam edildiği belirtildi.

 


Denetimler sırasında özellikle hijyen koşulları başta olmak üzere işletmelerin gıda mevzuatlarına uygunluğu kontrol edildiği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:
“Gıda güvenliği konusunda İl Müdürlüğümüz şuan itibarı ile gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik olarak bin 800 denetim gerçekleştirmiştir. Toplamda 17 işletmeye 86 bin 544 lira idari para cezası kesmiştir. 2016 yılı içerisinde ise 2 bin 451 gıda işletmesine yönelik 4 bin 859 denetim gerçekleştirilmiş ve 75 gıda işletmesine 283 bin 791 lira idari para cezası kesilmiştir.”

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
Kapısını çalıp kaçan çocuğu limonla yaraladı

Karaman'da bir kişi, çocuğunu komşusunun limonla yaraladığı iddiasıyla şikayetçi oldu. İddiaya göre göre Nefise Sultan Mahallesinde 9 yaşındaki M.A komşuları...

Kapat