Pera Mezat Koleksiyoncuların Adresi

Koleksiyon merakından kaynaklı olarak pek çok farklı eşya ve antika değeri taşıyan diğer şeyleri toplayabilirsiniz. Bu size kendi hayatınızdan kalan önemli bir mirastır. Hem yaşadığınız ve ait olduğunuz toplumun geleneğini sürdürmek hem de çocukluğunuzu özel kılan, manevi değerlerinizi yükselten bir duygu vermesi açısından çok önemlidir. Elinizde bulunan eserleri çoğaltmak ve koleksiyonunuza mümkün olduğunca daha fazla eşya eklemek için yapmanız gereken şey sık sık müzayedeleri takip etmek olacaktır. İsterseniz bu alanda yıllardır geçerli olan salon müzayedeliğinin yanı sıra internet müzayedeliğinden de feyz alabilirsiniz. Son yıllarda çok favori olan internet müzayedeciliği sayesinde evinizden hiç çıkmadan da istediğiniz eseri acık artırma usulü ile satın alabilirsiniz. İnternet müzayedeciliği; sadece internet üzerinden pey toplama şekli ile yapılan bir müzayede şeklidir. En büyük farkı da salonda olmaz. Salon müzayedeciliği ise katılımcıların salonda katılım sağlayıp, fiyat artırarak elde etmeye çalıştığı müzayede şeklidir. Artırma aralığına verilen pay üzerinden fiyat artışı sağlanır. Pera Mezat’ta istediğiniz ürünü satın almak ve koleksiyon eksikleriniz için mutlaka üyelik sahibi olmanız gerekiyor. Kayıtlı üye olmadan bu işlemleri gerçekleştiremezsiniz. Üyelik hesabı oluşturmak için ise bir ücret ödemenize ya da uzun bir süre beklemenize de gerek yok.

Koleksiyonerlik İlgi ve Disiplin İster

Koleksiyon oluşturmak için öncelikle belli bir ürüne yönelik ilginizin olması gerekir. sonra da bu ürüne benzer diğer türevlerini bir araya getirmek için kesinlikle dikkatinizin çok yüksek olması gerekir. Çevrenizde her yerden koleksiyonunuz ile ilgili parçalar toplayabilirsiniz. Mesela; Pera Mezat adresinde her sene farklı zaman dilimlerinde gerçekleşen müzayedelere katılım sağlayabilirsiniz. 1991 yılından bugüne değin bu işi hiç ara vermeden ve gerçekten de uzman kişiler ile yapan firmadan aynı zamanda koleksiyonlarınız için yardım ve fikir alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz. sanat ve tarih konusunda gerçek uzman kişilerin sürdürdüğü bu firma ile tanışın. Kesinlikle pişman olmayacak ve devam etmek isteyeceksiniz.

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
KONUK, BELİRSİZLİĞE NOKTAYI KOYDU, YOLA DEVAM DEDİ

      AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, bugün...

Kapat