REKTÖR AKGÜL’ÜN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Akgül, mesajında köklü tarihi boyunca hür yaşamayı ve bağımsızlığını her şartta korumayı ilke edinen milletimizin, bu uğurda şehit ve gazi olmayı da büyük bir onur kaynağı olarak benimsedi̇ği̇ni̇ beli̇rtti̇.

Varoluşundan bu yana türlü zorluklara göğüs geren ülkemizin, bugün de şehitlerimiz ve canı pahasına mücadele veren gazilerimiz sayesinde dimdik ayakta durmaya devam ettiğini ifade eden Akgül, şunları kaydetti:

‘ Milletimizin vatanı uğruna gösterdiği fedakarlığın en son örneğine 15 Temmuz darbe girişiminde yeniden şahit olduk. Aziz milletimiz tarihte olduğu gibi o hain gecede de vatanı ve  bayrağı uğruna canını hiçe sayarak milli egemenliğine sahip çıkmıştır. Milletçe aynı bilinç ve duyarlılıkla emanetlerimizi sonuna dek korumaya her koşulda devam edeceğiz. Bu münasebetle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”