KARADAĞ sulama projesi ile Karaman’ın Kaderi Değişecek

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu Karadağ sulama projesi hayata geçtiğinde Karaman’ın kaderinin değişeceğini bildirdi.

Muğlu yaptığı yazılı açıklamada DSİ 4. Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Karadağ Sulama Projeleri Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan AK Parti Karaman Milletvekili TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk’un müjdeli haberler verdiğini belirtti.

Karadağ  Sulama Projeleri kapsamında 27 yerleşim yerinde 43 bin 540 hektar alanın sulanacağını bunun Ülkemiz tarımı ve Karaman  için hayati öneme sahip olduğunu ifade eden Muğlu, şunları kaydetti:

”   Ülke ekonomimiz ve üreticilerimiz için suyun önemini biliyoruz. Vekillerimiz  Karaman ovası için önemli bir proje olan Karadağ Sulama Projeleri kapsamında 27 yerleşim yerinin sulamadan faydalanacağını  bu yerleşim yerlerinin Kisecik, İslihisar, Demiryurt, Karalgazi, Eminler, Mesudiye, Mecidiye, Hamidiye, Yuvatepe, Dinek, Osmaniye, Beydili, Çoğlu, Salur, Ekinözü, Burunoba, Kameni, Ortaoba, Kılbasan, Çiğdemli, Sinci, Kazımkarabekir, Sudurağı, Akçaşehir’in yararlanacağı proje İle bölgenin kaderinin değiştireceğini ve bu projenin yakın takipçisi olacaklarını bildirdi. İşte bu projelerin hayata geçmesi için büyük gayretler gösteren başta Karaman Milletvekilimiz Tarım Orman ve Köy İşleri  Komisyon Başkanı Recep Konuk olmak üzere milletvekilimiz Recep Şeker’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
Karadağ’daki yılkı atları toplanma merkezine alınıyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Yılkı Atları Kontrolü ve Rehabilitasyon Projesi" kapsamında, Karaman Karadağ'da yaşamlarını sürdüren...

Kapat