Karaman’da kayıp kadından 6 gündür haber alınamıyor

Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde 6 gün önce kaybolan Fatma Uyanık(32) her yerde aranırken ailesinin endişeli bekleyişi devam ediyor.

Annesi Zahide, ablası Sultan ve kızkardeşi Selvi Uyanık ile birlikte ilçe merkezinde yaşayan Fatma Uyanık 5 Ekim günü annesi ile birlikte ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Katırancık mevkisindeki bahçelerine gitti. Geceyi burada geçiren anne ve kız sabah bahçede biraz çalıştılar. Anne Uyanık saat 10.00 gibi ilçeye  tek başına döndü.

Anne Uyanık öğleden sonra ilçeye gelecek kızının gece eve gelmemesi üzerine Jandarma ve polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma ekipleri, Karaman’dan gelen AFAD ekipleri ve iz sürme köpekleriyle bölgede her yeri aramaya başladı. Aramalar o günden bu yana devam ederken kayıp Fatma’dan hiç bir iz bulunamadı. Fatma’nın kayıp haberi ilçede üzüntüyle karşılanırken, ailenin tedirgin bekleyişi devam ediyor.

Anne Uyanık gazetecilere yaptığı açıklamada gececi kızı ile birlikte yaylada geçirdikten sonra kendisinin ilçeye döndüğünü söyledi.

Kızının da biraz daha çalıştıktan sonra öğleden sonra ilçeye döneceğini ifade eden anne Uyanık şunları kaydetti:

“Hava kararıncaya kadar bekledim. Gelmeyince kardeşlerine ve Jandarmaya haber ettim. Her yer aranıyor. Şimdiye kadar hiç bir iz bulunamadı. Eve getirmek için bahçeden kopardığı 2 lahana yolun kenarında bulundu. Bahçemiz yolun kenarında. Yıllardır gidip geliyoruz. Hiç bir sorunumuz yoktu. Önceden isteyenler oldu. Devamlı olarak ben evlenmek istemiyorum derdi. Herkes tarafından sevilen biri. Konuştuğu, sevdiği biri olsa bize söylerdi. Mutlaka haberimiz olurdu. Ben zorla kaçırıldığından şüpheleniyorum. 6 gündür her yer arandı. Biz gözü yaşlı bekliyoruz. Kızımın bulunmasını istiyorum.”

Fatmanın küçük kızkardeşi Selvi Uyanık ise, ” Aplamla kayıp olduğu gün saat 14.00’de telefonla konuştum. Ondan sonra bir daha kendisine ulaşamadık. Telefonu kapalı. Bir sorunu olsa mutlaka benimle konuşurdu. Kaçacak olan dağdan niye kaçsın. Kimliği, eşyaları evde. Zorla kaçırıldığından şüpheleniyorum. Aplamın bulunmasını istiyorum” dedi.

Kendisinin Konya’da yaşadığını kız kardeşinin kayıp olduğunun bildirilmesi üzerine ilçeye geldiğini belirten Adnan Uyanık, ” Polis, jandarma, AFAD ekipleri her yeri arıyoruz. Hiç bir ize ulaşamadık. Önce evlenmek için isteyenler oldu. Sorduk. İstemediğini söyledi. Kendisi birisiyle evlenmek için kaçsa şimdiye kadar mutlaka bize haber verirdi. Mutlaka kaçırıldı. Hayatından endişe ediyoruz. Çünkü kaybolacak bir durumu yok. Yıllardır o bahçemize gider gelir. Biz bulunmasını istiyoruz. Başına ne gelirse gelsin bizim kardeşimiz. Yeter ki sağ salim bulunsun” diye konuştu.