Ayağı Kopan Köpeğe Duyarlı Vatandaş Sahip Çıktı

Karaman’da akşam saatlerinde dikaktsiz bir sürücü tarafından yola çıkan yavru bir köpeğe çarptı Ayağı kopan köpeğe duyarlı vatandaş sahip çıktı.

Olay Ahmet Yesevi caddesinde meydana geldi, aracında seyir halinde giden Hasan Uçar yol kenarındaki yaralı köpeği gördü ve hemen Karaman Belediyesi veteriner ekiplerine haber verdi.

Ekipler köpeği alarak Karaman Belediyesi veteriner kliniğine götürerek acil ameliyata aldılar.Arka ayağının koptuğu ve kesileceği bildirildi.
Uçar ”Köpeği yol kenarında görünce durdum. Araba çarptığını sanmıyorum. Ama şok geçirmiş. Çok korkmuş.Ben de yardımcı olmak için elimden geldiğince hızlı bir şekilde ekiplere bildirdim,.yaralı hayvancağıza belediyemiz derhal ilgilenmesine çok sevindim Karaman Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan, Başkan yardımcımız Osman Ünüvar ve hızlı bir şekilde olay yerine gelen Veteriner Akif beye teşekkür ediyorum”dedi.

Olayı anlık olarak canlı yayınlayan Köpek ile birlikte Hayvan kliniğine giden Hasan Uçar’ı vatandaşlık görevini yerine getirirken , bir günde olsa bananecilik kazanmamış oldu.