Öğretmenlerinin gününü billboardlara ilan vererek kutladılar

Karaman’da bir grup ilkokul öğrencisi, sınıf öğretmenlerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bilboardlara ilan vererek kutladı.

Piri Reis İlköğretim Okulu 4-B Sınıfı öğrencileri, İsmet Paşa Caddesinde bulunan bilboardlara, “Derslerimizin Yanında Nice Erdemleri Bize Öğreten Değerli Öğretmenimiz Ersin Çelik Nezdinde Piri Reis İlköğretim Okulu Öğretmenlerinin ve Tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun. 4-B Sınıfı Öğrencileri ” mesajını yazdırdı.

Kutlama mesajını gören öğretmen Ersin Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşadıklarına inanamadığını söyledi.

Öğrencilerinin yanında ağlamak istemediğini, fakat kendini çok şaşkın ve gururlu hissettiğini aktaran Çelik, “Bu anlamlı günde değerli velilerim ve öğrencilerimin yanında böyle bir manzarayla karşılaşmak aklımın ucundan geçen bir şey değildi. Çok duygulandım. Unutamayacağım bir öğretmenler günü oldu. Onlarla gurur duyuyorum.” dedi.

Öğrencilerden Sevim Sude Aksoy da öğretmenlerinin kendileri için çok değerli olduğunu belirtti.

Unutulmaz bir sürpriz yapmayı istediklerini aktaran Aksoy, “Öğretmenimiz ile beraber geçirdiğimiz seneleri düşündük ve sonra böyle bir fikir aklımıza geldi. Nerede kullanacağımızı söylemeden öğretmenimizle toplu fotoğraf çektirdik. Sonra bu kutlama mesajını hazırlattık. Öğretmenimiz için bu az bile oldu. Öğretmenimizin değerini insanlara göstermek için böyle bir fikir düşündük. Biz öğretmenimizi çok seviyoruz.” ifadesini kullandı.