Polis adayları mezuniyetlerini oynayarak kutladı

Karaman Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden (POMEM) mezun olan 364 polis adayı için tören düzenlendi.

Okulun spor salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Sonra dönem birincisi Murat Şahin’er yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı. Dereceye giren ilk 3 öğrenciye Karaman Valisi Fahri Meral tarafından başarı belgesi, plaket ve hediye verildi.

Karaman POMEM Müdürü Ramazan Engin Öztürk, konuşmasında okullarının bu dönem ikinci mezunlarını verdiğini söyledi.

Yoğun bir eğitim döneminden sonra 364 polis adayının mezun olmaya hak kazandığını ifade eden Öztürk, “Ülkemizin ihtiyaç duyduğu güvenlik hizmetini, mezunlarımızın hukukun üstünlüğü ilkesi çerçevesinde devletine bağlı adil ve tarafsız olarak hiçbir unsurun etkisinde kalmaksızın yürüteceklerine inancım tamdır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından polis adayları yemin ederek kep attı.

Tören sonrası polis adayları ile aileleri fotoğraf çektirip, çalan oyun havaları eşliğinde oynayarak mezuniyeti kutladı.

Mezuniyet sevincini 2 yaşındaki kızı, eşi ve annesi ile kutlayan Mersin’li Hüseyin Enişte ise, “Allah bize bugünleride nasip etti. Ailemle bu mutluluğu paylaşmaktayım. Bir kızım var. Çok mutluyum. Allah bu sevinci herkese nasip etsin.” dedi.

Oğlunun mezuniyetini oynayarak kutlayan anne Şerife Enişte’de oğluyla devletiyle milletiyle bayrağıyla gurur duyduğunu bu günün kendisinin en mutlu günü olduğunu belirtti.

Mezuniyet törenine Karaman Valisi Fahri Meral, daire müdürleri ve polis adaylarının yakınları katıldı.