KARDOF Karın Tadını Çıkardı

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) 4 Şubat Pazar günü Sertavul yolunda geleneksel şambriyelle kayma ve yürüyüş etkinliği gerçekleştirdi.

Kardof Basın Sözcüsü Mehmet İssi yaptığı açıklamada: “KARDOF zamanıdolu dolu yaşıyor. Karlı kış günlerinde çocukların sık sık yaptığı poşet, naylon, torba, leğen benzeri materyallerle gerçekleştirdiği karda kayma etkinliğini KARDOF geleneksel hale getirip her yıl aynı bölgede gerçekleştiriyor. On dört doğa severle yola çıkıp geçen yıl etkinlik yapılan yere ulaşıldı. Şambriyeller şişirildi. Branda, kömür torbası, mat ve bir adet çanak antenle çocuklar gibi doyasıya eğlendi. Pazar gününü evde kovboy filmi izleyerek ardından en yakın mesire alanında mangal ve piknik yaparak heba etmek yerine doğaya çıkarak içinde bulunulan iklimin tadını çıkarmak bize göre paha biçilmez. Bu eğlencenin ardından karlı arazide sisli havada kısa bir yürüyüş gerçekleşti. Acıktıran bu etkinliğimiz mangal ziyafetiyle sona erdi.

Hava şartları ne olursa olsun; kar,yağmur ya da sis farketmez doğada değilseniz doğal değilsiniz. Sizi doğaya davet ediyoruz, ya bizimlesiniz ya da bizi seyredersiniz.” dedi.