MEKAN SAHİBİ KONUŞTU

Karaman’da aile restoranında garson tokatlayıp işyeri sahibine silah dayayan ve polis olduğu öğrenilen şahıs hakkında mekan sahibi konuştu.

Yaşanan olayda işyerinde bütün müşterilerin o gece korku dolu anlar yaşadığını ifade eden mekan sahibi Fatih Taşkıran;

“Olay günü işletmemize gelen ve daha sonra polis olduklarını öğrendiğimiz şahıslar yemeklerini yedikleri esnada garsonu yanına çağırarak bizimle neden ilgilenmiyorsun demiş, garsonda özür dileyerek yoğunluktan dolayı biraz gecikme olduğunu söylemiş, garsona eğilmesini söyleyen komiser yardımcısı garsonun kulağını çekerek tokat atmış, garsonda arkasını dönüp tepki vermeden mutfağa geçmiş. Daha sonra olayı bana iletti. Hesap ödemeye geldiklerinde, garsona tokat atılmış, bir kusur mu işlendi size karşı diye sormam üzerine tokat atan ve daha komiser yardımcısı olduğunu öğrendiğimiz şahıs bana; “ben vurdum ne olacak” dedi ve bir yumrukta bana attı. Sonrasında yaşanan arbede de ise kafama silah dayadı, silahı gören müşteriler korku ve panik halinde restorandan kaçışmaya başladı ardından o polis ve arkadaşları da mekanı terk etti ve dışarı çıktıktan sonra havaya iki el ateş etti, bizde hemen 155 i arayıp durumu bildirdik. Olayın ardından işletme olarak maddi ve manevi zarar gördük.

Bizler Şerefli Türk Polisimizin her zaman yanındayız. Çünkü bizler toplumda güven veren bir şey varsa onunda polis ve güvenlik güçleri olduğuna inanırız. Ancak o gece yaşanan olayın ardından şahsın polis olduğunu öğrenmemiz bizleri üzdü. Bununla ilgili yasal yollara başvurduk. Yetkililere mağduriyetimizi belirtik. Bu gibi kimselerin Şerefli Türk Polisimize leke getirmesini engellemek adına bu olayın sonuna kadar takipçisiyiz. Devletimizin bu konu ile alakalı olarak gerekeni yapacağından kuşkumuz yoktur.

“BASINA TEŞEKKÜR”

İşletme sahibi Fatih Taşkıran, işyerlerinde yaşanan olayın yerel ve ulusal haber yayın organlarında yer almasının ardından teşekkür etti. Taşkıran; “Bu arada Karaman’da ve ulusal yayın kuruluşlarında olayın yer alması ile bizlerde gerek çevremizden gerekse müşteriler ve çeşitli kuruluşlardan “geçmiş olsun” niteliğinde manevi destek gördük. Bu anlamda basın yayın organlarına da teşekkür ediyoruz.