Vali’den Öğrencilere Sürpriz

Fahri Meral’den Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine sürpriz ziyaret.

Karaman Valisi Sayın Fahri okul ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile birlikte Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Okulda incelemelerde bulunan Vali Sayın Fahri Meral, okulda yapılan çalışmalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’dan bilgiler aldı.

Okulun atölyelerini gezerek incelemelerde bulunan Vali Sayın Fahri Meral, atölye bölümünde öğrenim gören öğrencilerle bir araya gelerek eğitimlerine ve geleceğe dair düşünceleriyle ilgili bir süre sohbet etti. Mesleki eğitimin önemine değinen Vali Meral, üreten, yenilikleri yakından takip ederek gelişen güçlü bir Türkiye için mesleki eğitimin vazgeçilmez bir zorunluluk olduğunu dile getirdi.

Karaman Valisi Sayın Fahri Meral, ülkemizin ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman yetiştirilmesi konusunda meslek eğitimi veren okulların çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini belirterek son yıllarda devletimizin attığı adımlarla mesleki eğitimin staj ve istihdam olanaklarıyla desteklendiğini de sözlerine ekledi.

Vali Sayın Fahri Meral daha sonra okul idaresi ve öğretmenleriyle yaptığı toplantının ardından idareci, öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.