KMÜ’lü Öğrencilerden Mehmetçiğe Destek

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İlim Hikmet Marifet Öğrenci topluluğu tarafından Hatay’da Suriye Sınırında görev yapan mehmetçiğe destek amacıyla ziyaret gerçekleştirildi.

Proje Sahibi ve Topluluk Başkanı Fatma Çoştu ; “Mehmetçiğimiz yurtiçinde ve yurtdışında İstiklal ve İstikbal mücadelesi veriyor. Ülkemizin ve milletimizin istikbali olan biz gençlerde İstikbalimizin bekçileri, İstikbalimizin kahramanları mehmetçiklerimizin her zaman ve her yerde yanındayız. İstiklal şairimizinde dediği üzere “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez. Elhamdülillah ki bizim yüreklerimiz toplu vuruyor. Üniversitemiz akademik,idari personelinin ve öğrenci arkadaşlarımızın katılımıyla Hatay’ın Hassa ilçesinde,sınır bölgesinde görev yapan,operasyonlara katılan mehmetçiğimize destek olmak amacıyla ziyaretimizi erçekleştirdik. Karaman’dan yola çıkan özellikle gençleri temsil eden ilk kafile olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

Bu hususta başta Üniversitemiz Yönetimi, Sağlık,Kültür ve Spor Daire Başkanımız Sayın Cahit Suci, İslami İlimler Fakültesi Yönetimi ve Sayın Mustafa Oral hocamız olmak üzere bizlere destek olan ve ziyaretimize katılan herkese teşekkür ederim”dedi.