Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü etkinlikleri 

Karaman Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Garnizon Komutanı Albay Yurdakul Kazım Türkmen, Karaman Belediye Başkan Vekili Ramazan Özbay, Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Bayat tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Meral ve protokol üyeleri, Karaman Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği ile Karaman Muharip Gaziler Derneğini ziyaret etti.

Garnizon şehitliğinde devam eden törende ise Kur’an-ı Kerim okundu, şehit mezarları ziyaret edildi.

Duygusal anların yaşandığı ziyarette, şehit İsa Kiriş’in annesi Ayşe Kiriş, oğlunun mezar taşını öptü. Çok duygulu olduğunu anlatan Kiriş, “Oğlum da şehit olunca bugünlerde çok duygulu oluyoruz. Yapacağımız bir şey yok. Evlatlarımızın mezarlarını ziyaret edip şehitlerimiz için dua ediyoruz. Şimdi de cephede askerlerimiz var. İnşallah tüm askerlerimiz sağ selim evlerine dönüp annelerine kavuşurlar.” dedi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
PREPLY İLE ONLİNE İNGİLİZCE ÖĞREN!

Dünya genelinde milyarlarca insan İngilizce öğreniyor. İngilizce bilmek, dünyada birçok iş imkânı yaratıyor. Uluslararası iş dünyası İngilizce bilmeyi zorunlu olarak...

Kapat