Kültür Taşları

Dekoratif amaçlı kullanılan kültür taşları evlerde, ofislerde mağazalarda oldukça hoş bir görüntüye sahiptir. Modern hayatın muazzam kalitesi haline gelen bu ürünlerin satış, üretim ve pazarlamasını firmamız Sena Stone tarafınca üstlenmektedir.

Kültür Taşı Tarihçesi : Doğal taşların işlenmesi taşınması oldukça zahmetli bir iş olup, doğadan patlatma yöntemi ile çıkartıldığından hem çalışanlara hemde bulunduğu yerdeki doğal yaşama, su kaynaklarına, bitki örtüsüne zarar vermektedir, ayrıca ticari değere sahip olmayan atıklar nedeni ile doğal yaşamdaki canlılarada oldukça zarar vermektedir. Çevresel zararları ortadan kaldırmak için kültür taşı üretimine geçilmiştir.

Kültür taşları doğal taşların birebir kopyalanması yöntemi ile üretilen üstün kaliteli yapı elemanıdır. Kültür taşı ve kültür tuğlası hammaddesi çimento ve ponza taşıdır. Ürünlerin üretim partneri olarak dünya markaları tercih edilmiştir. Sena Stone 20 yıllık üretim tecrübesi ve makine parkı farkı nedeni ile ürettiği ürünler %100 doğal görünüme sahiptir.

Mekânlarda bambaşka bir atmosfer. Mimaride geçmişin birikimi günümüz modernizasyonuyla şekillendi. Doğalın estetik ve sıcaklığı artık sena Stone markasıyla baktığınız her yerde size eşlik ediyor… Eskilerden kalmış yapılar bizleri kimi zaman yüzlerce yıl önceye, yapının inşa edildiği yıllara götürür. Yüzlerce yıl öncenin sade yaşamının dinginliğini düşünürüz. Bu yapıları yaşadığımız çevrede de ararız ancak pek sık bu tarz yapılara rastlayamayız. Sena Stone Kültür Taşı, doğal taşları aratmayacak seviyede doğaldır. Sena Stone Kültür Taşları ’nın doğal taşlardan farkı çok daha hafif ve pratik olmasıdır. Aynı zamanda bol çeşitlidir de. Farklı şekil ve dokularda yüzlerce doğal taş seçilir ve kalıpları alınır. Doğal taşların kalıpları alınırken, taşın yüzeylerindeki dokuyu tüm ayrıntılarıyla verebilen bir yöntem kullanılır. Sena Stone kültür taşı, bu kalıplara dökülen bir karışımla üretilir. Karışım ise çimento, pomza ve kumdan oluşmaktadır.

Sena Stone Kültür Taşı; doğal taşlardan çok daha hafif olması, düşük maliyetli olması ve kolay uygulanabilmesi ile doğal taşların önüne geçer. Isı yalıtım özelliğiyle de ideal bir kaplama malzemesi olan Sena Stone Kültür Taşları, kalıcı renkleriyle doğal taşların hızla yerini almaktadır. Kültür taşları son yılların en gözde duvar kaplama malzemesi oldu. Yaşam alanlarında daha güzel bir görsellik sağlamak için genellikle duvarlar farklı renklere boyanır veya duvar kâğıdı ile kaplanırdı. Ancak bu ürünlerle sağlanan estetik doğallıktan uzak olmaktaydı. Şimdi ise mekânlarında doğal güzellik isteyenlerin tercihi doğal taşlar ve kültür taşları oluyor. Kültür taşları doğal taşlarla aynı görünüme sahiptir. Doğal taşların doku özelliklerinin birebir kopyalanmasıyla elde ediliyor. Doğal taşlar ’ın renkleri aynen yansıtılıyor. Doğada bulunan yüzlerce taş çeşidinden dekorasyonlar için en uygun olanları seçilerek yüzlerce kültür taşı çeşidi üretilebiliyor. Binaların dış cephe duvarlarında, iç mekân duvarlarında , cafe , restorant, otel , lobi, villa cepheleri, bahçe duvarlarında, şömine, barbekü, ocak duvarlarında kültür taşı uygulamalarıyla doğanın tüm güzellikleri mekânlara yansıtılmış oluyor. Doğal taşlarla aynı görünüme sahip olan dekoratif kültür taşı sağladığı görsellik yanında farklı avantajlarıyla da tercih ediliyor. Dekoratif kültür taşları doğalından daha hafif ve incedir. Bu özelliğiyle kaplama işlemi oldukça kolaydır. İnce yapısı nedeniyle uygulama alanında alan kaybına neden olmaz. Isı ve ses yalıtım özelliği sayesinde sakin, huzurlu ve sağlıklı yaşam alanları oluşturur. Kültür taşları uygulaması gibi temizliği ve bakımı da kolay olan kaplama malzemesidir. Darbelere ve iklim şartlarına dayanıklıdır, yıllarca bozulmadan kullanılabilir.