Konya satılık daire fiyatları ne kadar?

Konya, yüzölçümü bakımından en büyük ili olmasının yanı sıra en kalabalık yedi şehri arasında geliyor. İç Anadolu Bölgesi’nin sanayi, ticaret, turizm ve tarım açısından önemli şehirlerinden Konya’da yeni projeler artıyor.

Metro projesi ile dikkat çeken Konya’da gayrimenkul sektörü önemli bir yere sahip. Konya için dönüm noktası olarak belirtilen metro projesinin Konya’da konut fiyatlarını artırması bekleniyor. Peki, Konya’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Konya satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Konya’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için detaylar…

Konya satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 1.2 arttı!

Zingat.com Bölge Raporu’na göre, Konya satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.2 artış gösterdi. Konya şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları ise 1.480 TL oldu. Konya satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 110 bin 987 TL, 185 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Şehirde kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi 18 yılı buluyor.

Konya kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu’na göre, Türkiye’de deprem riskinin en az olduğu şehirlerden Konya’da ortalama 100 metrekarelik bir konutun ortalama kira fiyatı; 502 TL ile 836 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 669 TL olarak belirtiliyor.

Konya metrosu ne zaman tamamlanacak?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan ve Konya’ya özel olarak tasarlanan   tramvayın yanı sıra metro da merakla bekleniyor. Konya metrosunun 2020 yılında tamamlanması planlanıyor. Ulaşım projeleri ile adından söz ettiren bölgede hızlı tren kullanarak birçok şehre kolaylıkla ulaşım sağlanıyor. Hızlı trenle; Konya-İstanbul arası 4 saat 20 dakika, Konya-Ankara 1 saat 35 dakika, Konya-Eskişehir 1 saat 42 dakika sürüyor. Konya’da yeni hızlı tren demiryolu yapım ve planlama çalışmaları sürüyor.

Konya’da satılık konut fiyatı en çok artan ilçe: Beyşehir

Konya’da satılık konut fiyatı en çok artan ilçelerin başında Beyşehir geliyor. Zingat.com Bölge Raporuna göre, Beyşehir satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2 artış gösterdi.  Konya’nın gölü ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken ilçesi Beyşehir’de ortalama konut metrekare fiyatları 1.087 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor. Beyşehir ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 81 bin 505 TL ile 135 bin 800 TL arasında değişiyor.

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
Ses Yalıtımı Malzemeleri

İnsan sağlığına son derece zararlı olan ses desibel yüksekliğinden kaynaklı bir çok problemlerin hayatınıza etki etmemesi için kullanılan bir çok...

Kapat