Celalettin Güngörer’den Polis Haftası Mesajı

Celalettin Güngörer mesajında şu ifadeleri kullandı.

Güngörer: “Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden bugüne; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal güvenliğini koruma, huzur ve güven ortamı tesis etme, suç işleyenleri önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Emniyet Teşkilatımız, sadece adi suçlarla değil, ülkemizi parçalamak isteyen Vatan hainleriyle de canları pahasına mücadele etmektedir. Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımınız tamdır.

10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatımızın 173.kuruluş yıldönümünü ve Polis Haftasını kutlarken, teşkilata bugüne kadar emek vermiş ve vermekte olan tüm polislerimize saygılarımı sunuyor, şehit polislerimizi ise rahmetle anıyorum.”dedi.