Kuntoğlu’na Ziyaret

Kendi uçağını, arabasını üreten ve teknolojik alt yapısı ile dünyada lider ülke konumuna gelen bir gençliği yetiştiriyoruz.

Karaman Lisesi Proje Ekibi tarafından hazırlanan ve öğrencilerin akademik başarılarının artırılmasını sağlamak ve erken okul terkinin önlenmesinin amaçlandığı Hi! Great Home SCHOOL (Merhaba, Güzel Evim) projesi kapsamında İspanya, İtalya, Litvanya, Polonya, Portekiz’den gelen eğitimciler İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

Karaman Lisesinin Avrupa Birliği Projeleri ile Erasmus + Ka201 Yenilikçi Uygulamaların Geliştirilmesi Stratejik Ortaklıkların yer aldığı proje ortakları İspanya, İtalya, Litvanya, Polonya, Portekiz’den gelen misafirler İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.
Avrupa’dan gelen eğitim heyetini ağırlamaktan memnun olduklarını belirterek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ve bünyesinde bulunan okulların projeler konusunda başarılı çalışmalara imza attıklarını belirtti.

“Karaman’daki öğrenci ve öğretmen profili Türkiye ortalamasının üstünde”

Projelerdeki amacın tecrübeleri paylaşmak olduğunun altını çizen İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, projeler sayesinde ülkelerin birbirlerini daha iyi tanıdığını söyledi. Karaman eğitimi ve ekonomisi hakkında misafirlere bilgi veren Kuntoğlu, “Karaman sakin bir şehir. Türkiye genelindeki eğitimin kalitesi ve niteliği bakımından Karaman’daki öğrenci ve öğretmen profili Türkiye ortalamasının üstünde. Karaman elma üretiminde Türkiye’de ikinci sırada. Tarıma dayalı bir ekonomi mevcut.” diyerek misafirleri ilimizde ağırlanmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

“Kendi uçağını, arabasını üreten ve teknolojik alt yapısı ile dünyada lider ülke konumuna gelen bir gençliği yetiştiriyoruz”

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu Türkiye’nin eğitim konusunda çok önemli yatırımlar yaptığını vurgulayarak Türkiye’de eğitimin öncelikli konularından biri olduğunu ifade etti. Kuntoğlu, “Türkiye’de okullarımızın fiziki olarak donatılması, meslek liselerinin ön plana çıkarılması ve okul çeşitliğinin artırılması, eğitime verilen önemin bir göstergesidir. Şu an bütün illerimizde üniversite mevcut. Bazı illerimizde birden fazla üniversite bulunuyor. Yükseköğretimi de önemsiyoruz.

Eğitimde öğrencilerimiz teknoloji ile iç içe. Devlet Başkanımız üç aşama halinde ulaşılması planlanan hedefler koydu. 2023 Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılı projeleri, ikinci hedef 2053 çalışmaları ve üçüncü hedefimiz de 2071 başarılarıdır. Bu hedefler doğrultusunda kendi uçağını, arabasını üreten ve teknolojik alt yapısı ile dünyada lider ülke konumuna gelen bir gençliği yetiştiriyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerin akademik başarılarının artırılmasını sağlamak ve erken okul terkinin önlenmesini amaçlayan Hi! Great Home SCHOOL projesi çerçevesinde; öğrencilerin ders devamsızlıklarının azaltılması için erken alarm sistemi kurmak, akademik başarının desteklenmesi için akran öğrenimi programının uygulanması, öğrencilerin kariyer planlamalarına destek olmak için kariyer planlama biriminin kurulması, anne babaların, çocukların eğitim süreçlerine aktif katılımını artırmak ve onların çocuklarının bireysel sorunlarını çözmelerine katkı sağlamaları amacıyla eğitimler düzenlemek, onların yeterliliklerini artırmak, öğrencilerin akademik başarıdan bağımsız olarak kendilerini arkadaş çevresine ifade edebilmeleri amacıyla sosyal faaliyet kursları düzenlemek, öğrencilerin sorunlarını okul içerisinde çözmelerine katkı sağlamak için eğitim koçluğu modelini uygulamak için proje ortakları ile çalışmalar yürütülmektedir.

Proje sonunda ise erken okul terkinin önlenmesini sağlayacak bilgileri esas alacak ‘The RED Book’ isimli kitap çıkarılacak. Bu kitap her ülkenin anadili ve İngilizce olmak üzere 7 farklı dilde hazırlanacaktır.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
900 İŞÇİ ALINACAK

Karaman'da İşkur İl Müdürlüğü aracılığı ile kamu kurumlarına 900 işçi alınacak. İşkur il müdürlüğünden yapılan açıklamada Toplum Yararına Program BaşvurularıNIN...

Kapat