Turkuaz Taşı Tesbih Çeşitleri ve Fiyatları | www.gurebatesbih.com

Description: Turkuaz taşı, dostluk, iletişim ve sadakat taşı olarak bilinir. Tesbih modelleri arasında oldukça popüler olan turkuaz taşı tesbih modellerini en uygun fiyatlarla sitemizden satın alabilirsiniz.

Turkuaz Taşı Tesbihler

Turkuaz taşı, dostluk, iletişim ve sadakat taşı olarak bilinir. Görüntüsü dışında sağladığı şifalar nedeniyle turkuaz taşı Tesbihler, çok fazla tercih edilirken; taşıyana cazibe katar ama cazibenin nazar olarak geri dönmesini engeller. İş adamları tarafından geleceği görme yeteneği sağladığı, aynı zamanda kolay ve pratik kazanç sağlama özelliğine sahip olduğu için çok tercih edilir. Bu özelliğinde dolayı halk arasında para taşı olarak da bilinir.

Şifalı Turkuaz Taşı Tesbihler

Turkuaz taşı Tesbihler, birçok hastalık için şifa olurken; akrep, boğa, oğlak, yay, başak ve bakıl burçlarını taşı olarak da ifade edilir.

  • Kemik sağlığı
  • Öksürük hafifletmek
  • Akıl ve mantık gücünü geliştirme
  • Kaygıyı azaltma
  • Tansiyon düzenleme
  • Kalp hastalıkları
  • Sindirim problemleri (daha çok kemer tokası, bileklik ve yüzük olarak kullanılması tercih edilir)
  • Cinsel sorunlar gibi birçok hastalığa ve sağlık sorununa iyi geldiği bilinir.

Tesbih dışında da takı olarak, her gün ve farklı ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Gümüş ile birlikte kullanıldığında etkisi daha fazla olur. Kederli olan ya da büyük bir hüzün yaşayan kişini huzurlu hissetmesine destek olur.

Turkuaz Taşı Tesbihlerin Özellikleri

Turkuaz taşı tesbihler, özellikle şık, değerli ve pahalı bir taş olması nedeniyle hediye olarak çok fazla tercih edilir. Şıklığı ile birlikte şifalı olması nedeniyle de sevdikleriniz mutlu edecek turkuaz taşı tesbihler, pahalı olması nedeniyle imitasyon olarak da yapılmaktadır ve bu nedenle alım sırasında turkuaz taşının orijinal olduğuna dikkat edilmesi gerekir.

Turkuaz taşını sahtesinden ayırmak kolaydır. Çünkü maviyle yeşil arası bir renge sahiptir ve en değerlisi gök mavisi ile içi damarsız olandır. Sahtesi genellikle boyanarak yapılır ve bu nedenle görüntü olarak aynı renge sahip olsa bile iç kısımları boyanmadan önceki renge sahip olur. Bu nedenle turkuaz taşı tesbihin orijinal olduğunu anlamak için, çakmakla yakmak yeterli olacaktır. Isı sonucunda boya yanacak ve altından taşın kendi rengi görünecektir. Tabi ki bu işlem için yüksek ısılar kullanılmamalıdır. Yüksek ısıda renk değişikliğine neden olacağı için, orijinal bir taşı sahte sanabilirsiniz. Isıtma sonucunda iç ve dış rengi aynı ise, taş orijinaldir. Sahte olup olmadığını bu kadar araştırmak yerine orijinal ve güvenilir sitelerden sipariş vermeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Turkuaz Taşı Tesbih Fiyatları

Turkuaz taşı değerli ve pahalı olması nedeniyle, turkuaz taşı tesbihleri fiyatları da biraz pahalıdır. Ama görünümü, kalitesi ve sağladığı şifalar düşünülünce ödenecek tutarın çokta fazla olmayacağı düşünülür.
Turkuaz taşı tesbih, taştan dolayı pahalı olmakla birlikte, bütçenize uygun ve orijinal ürünleri satın almanız mümkündür. Bunu için www.gurebatesbih.comadresimize girerek; ürünümüzdeki çeşitler içersinden istediğiniz modeli seçerek, kaliteli ve güvenilir alışveriş yapabilirsiniz.