TÜRK DİL KUPASI JUDO ŞAMPİYONASI KARAMAN’DA BAŞLADI

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Türk Dil Kupası Judo Şampiyonası Kazım Karabekir Spor Salonu’nda başladı.

Karaman’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü judo il temsilciliğinin faaliyet programında yer alan Türk Dil Kupası Judo Şampiyonası Karaman’ın da yer aldığı Hatay, Kırşehir, Konya, Kahramanmaraş, Afyon, Antalya, Adana, Tunceli, Çorum ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden yaklaşık 200 sporcunun katılımı ile Kazım Karabekir Spor Salonu’nda başladı.

Karaman’da geleneksel hale gelen şampiyonanın bu yıl 6.’sını düzenlediklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek,” Geleceğimiz olan minik judocularımızın ülkemizi temsil edecek arenalarda yetişmesi için bu tür organizasyonlar büyük bir fırsat. İnşallah bu çocuklarımız ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek ve bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandıracaklardır. Bu münasebetle turnuvaya katılan tüm sporcularımıza, hakemlerimize ve görevlilerimize başarılar diliyorum” dedi.

İlk gün süper minikler ve minikler kategorilerinde 36 sıklette başlayan müsabakalar, 27 Mayıs Pazar günü yıldızlar kategorisinde gerçekleştirilecek olan ödül töreniyle sona erecek.

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
Başarılı Judocudan İl Müdürü Kuntoğlu’na Ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünün 2018 yılı faaliyet programında yer alan, 5-6 Mayıs tarihleri arasında Kütahya’da düzenlenen Yıldızlar...

Kapat