KMÜ’de hizmet içi eğitim

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) sürekli işçi kadrosuna geçen personele yönelik hizmet içi eğitim düzenlendi.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, KMÜ’nün tüm çalışanlarıyla birlikte büyük bir aile olduğunu söyledi.

Kanun hükmünde kararname kapsamında yapılan düzenlemenin tüm sürekli işçi kadrosuna geçen personele hayırlı olmasını dileyen Tüfekçi, “Bugün burada gerçekleştireceğimiz eğitimle toplu iş sözleşmesinden kaynaklı haklarınızı sizlere anlatacağız. KMÜ olarak hep birlikte daha güzel işler yapacağız. Sizlerin verdiği hizmetlerin bizim için çok değerli ve kıymetli olduğunu bilmenizi isteriz.” diye konuştu.

Daha sonra İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı personeli Kadir Çeçen, iş kanunu, sürekli işçi kadrosuna geçen personelin iş hakları ve toplu sözleşme kapsamında verilen sosyal haklar hakkında sunum yaptı.

Sunumun ardından KMÜ Genel Sekreter Yardımcısı Vekili ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Mustafa Bahar ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Vedat Erdoğan, personelin sorularını yanıtlayarak istek ve önerileri değerlendirdi.

Eğitime, üniversite bünyesinde sürekli işçi kadrosunda çalışan 91 personel katıldı.

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
Geri dönüşümle eğitime destek sağlanacak

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yunus Emre Vakfı İktisadi İşletmesi arasında ücretsiz ders kitaplarıyla öğretmen kılavuz kitaplarının okullardan toplanarak geri dönüşüme...

Kapat