IPL Leke Tedavisi – mayaestetik.com

IPL leke tedavisi yöntemi yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Leke tedavisi yanında aynı zamanda cilt yenileme, kılcal damarları yok etme ve iz ve çatlak tedavilerinde kullanılmaktadır. IPL yönteminde 400 – 1100 mm arası ışık verilerek bölgeyi tedavi eden bir yöntemdir.

IPL Leke Tedavisi Hangi Lekelere Uygulanır?

Kahverengi lekelerde, çillerde, yaşlılık lekelerinde, güneş lekelerinde, hamilelik ve doğum lekelerinin giderilmesi tedavisinde uygulanmaktadır. IPL leke tedavisi tek başına veya diğer leke tedavi yöntemleri ile bir arada kullanılabilmektedir. Bunlardan özellikle güneş lekelerinde cilt yenileme ve diğer leke açıcı cihazlar ile birlikte kullanıldığında daha iyi sonuçlar vermektedir. Çillerin tedavisinde ise tek başına veya renk lazeri ile birlikte kullanılabilmektedir.

IPL Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

IPL leke tedavisi uygulaması yapılmadan önce Maya Estetik uzman doktorları tarafından hastanın cilt yapısı incelenir ve uygunluğuna karar verildikten sonra işleme başlanmaktadır. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi Maya Estetik tarafından ön planda olduğu için tüm ön incelemelerin yapılması hastanın sağlığı için çok önemlidir.

IPL leke tedavisine karar verildikten sonra önce lekeli bölgeye bir jel sürülür. Bu jel sayesinde IPL ışığı cilde eşit miktarda dağılacaktır. Aynı zamanda cilt üzerinde soğutucu etkisi bulunduğu için, bu işlem cildi korumaktadır. İşlemden hemen sonra hasta normal hayatına dönebilmektedir. Fakat 5 gün sonra cilt üzerinde geçici bir koyuluk olur ve bölge kabuk bağlar. Daha sonra kabuklar dökülür ve leke kaybolur, cilt rengi açılır.

IPL leke tedavisi, cilt üzerindeki lekenin rengine, lekenin cinsine, hastanın cilt rengine bağlı olarak 2 veya 6 seans sürebilmektedir. Seans aralıkları 3 – 4 hafta aralıklarla yapılmaktadır. Detaylı bilgi için www.mayaestetik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.