TÜRKİYE-RUSYA TİCARETİNDE ŞAH LOJİSTİK ÖNEMLİ ATILIMLAR GERÇEKLEŞTİRİYOR

Karayolu tır taşımacılığı alanında ki başarılarını tescillendirmiş olan uluslararası lojistik kuruluşu ŞAH LOJİSTİK bir dönem geçici olarak sekteye uğrayan Türkiye-Rusya ticari ilişkilerinin krizin aşılmasının ardından tekrar normal seyrine dönmesi ile birlikte çalışmalarını hızlandırarak Rusya piyasasına hızlı bir giriş yapan firma Rusya’nın başta başkent Moskova olmak üzere kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına kadar tüm bölgelerine nakliye seferleri düzenlemekte, komple ve parsiyel tır taşımacılığında önemli ve başarılı işlere imza atmaktadır.

Haftanın belirli günlerinde İstanbul depolarından Moskova varışlı olmak üzere parsiyel ve kargo yük taşımaları yapmakta olan firma ebat ve ağırlıkları itibarı ile konumlandırılarak tırlar içerisinde programlanan yükleri gümrüklemenin ardından hareketle ortalama 6-7 günlük bir yolculuğundan ardından Moskova gümrük noktalarına ulaştırmaktadır.

Rusya yaş sebze meyve tüketiminde oldukça etkili bir ülke olması münasebetiyle bu tür gıda maddelerinin büyük çoğunluğunu Türkiye’den temin etmektedir. Ülkemizin neredeyse tüm bölgeleri tarıma elverişli topraklara sahip bulunduğundan sebze meyve türleri bolca yetiştirilmektedir. Yetiştirilen bu ürünlerin Rusya’ya nakliyesi soğutuculu frigo kasa tırlar ile yapılmakta, ve bu sevkiyatların büyük bölümünde söz sahibi olan ŞAH LOJİSTİK Rusya nakliye firmaları içerisinde etkili çalışmalar yapmakta olan bir kuruluş olması hasebiyle bünyesinde bulunan frigo tırlar ile düzenli olarak frigo tır nakliye hizmetleri sunmaktadır.

Rusya ağır nakliyat konularında da hatırı sayılır nispette faaliyetler geçekleştiren firma gabari dışı durumda bulunan her türlü ağır nakliye yükünü havuzlu ve uzamalı dorseleri bulunan lowbed dorse tırlar ile sigortalı ve izin belgeli olarak oldukça güvenli bir şekilde sevk edebilmektedir. Aynı zamanda konteyner kilitleri bulunan açık dorseli tırları ile konteyner nakliye işlemlerini de yapabilen ŞAH LOJİSTİK sektörde çeyrek asra yakın bir zaman dilimini geride bırakmış, bu süre zarfında edindiği bilgi, birikim ve tecrübeleri ile Türkiye-Rusya arası lojistik alanının nabzını tutabilen bir konuma sahip olmuştur.

Haber kaynağı: Şah Lojistik