UKRAYNA İHRACAT İTHALAT NAKLİYESİNDE MERSİN FRİGO

Uzun yıllar Rusya’nın etkisi altında kalıp sınırlı oranda hareket etmek durumunda kalan Ukrayna, değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurarak zincirlerini kırmış kendi başına ayakta durma hedefiyle hareket ederek tam bağımsız bir ülke olma yolunda attığı emin adımlara önemli bir mesafe kat etmiştir.

Bu girişimler neticesinde dış dünyaya açılarak ticaret ilişkilerini geliştirmeye ve değiştirmeye başlamış olan ülke en büyük ticaret kapasitesine Türkiye ile ulaşmıştır. Türkiye’den ithal ettiği ürünler ile Türkiye’ye ihraç ettiği ürünler yoğunluk bakımından oldukça yüksek rakamlara tekabül etmektedir. Bu noktada devreye lojistik şirketleri girmekte, bu şirketlerin başında da uzun yıllardan bu yana sektörde önemli işlere imza atarak adından sıkça söz ettiren nakliye firması Mersin Frigo gelmektedir.

Mersin Frigo Lojistik ismi ile taşımacılık sektöründe ki faaliyetlerini sürdürmekte olan firma Türkiye’den Ukrayna’ya taşınabilen her türlü ürünün nakliyesini gerçekleştirmekte, komple tır taşımacılığı ile birlikte her hafta belirli günlerde çıkış yapmak üzere parsiyel ve kargo nakliye hizmetleri de sunmaktadır. Ukrayna nakliye firmaları içerisinde düzenli olarak lojistik hizmeti sunabilen nadir kuruluşlar arasında yer alan Mersin Frigo, yerli ve yabancı plakalı tırlar ile Türkiye-Ukrayna hattında çalışmalarını sürdürmektedir.

Ukrayna ihracat ve ithalat nakliye çalışmalarını standart tenteli tır nakliyesi dışında konteyner nakliye, frigo tır taşıma, gabari dışı ağır nakliyat ve kargo yük taşıma gibi alanlara da yaymış bulunan Mersin Frigo, araç filosunda bulunan farklı tiplerde ki her türlü nakliye aracı ile geniş kapsamlı lojistik hizmetleri sunmaktadır. Yaptığı tüm taşımalarında CMR sigortası kapsamında seferler yapan firma taşıdığı yüklerin hassasiyet ve öneminin bilincinde olarak hareket etmekte, yüklediği yükleri yükleme anından teslim anına kadar son derece kontrollü bir şekilde sevk ederek herhangi bir hasar veya kazaya mahal verilmemesini sağlamaktadır.

Ukrayna’dan Türkiye’ye ithalat yük taşımaları dışında Ukrayna’dan Türkiye üzeri transit geçişli olarak Asya ve Orta Doğu ülkelerine üçüncü ülke kapsamlı yüklerin taşıma işlemlerini de başarılı bir şekilde gerçekleştiren Mersin Frigo, bu ülkelere sevkiyatları aktarmalı veya direkt adrese teslim edilecek şekilde ulaştırmaktadır.

Haber kaynağı: Mersin Frigo Lojistik