Hayalleri Jandarma baskınıyla sona erdi

Karaman’da 5 kişi kaçak kazdıkları tünelde suçüstü yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, merkeze bağlı Zengen köyünde kaçak kazı yapıldığı istihbaratı üzerine harekete geçti.

Ekipler, düzenledikleri operasyonda S.G, S.K, O.Y, A.O. ve U.G’yi define aramak için kazdıkları tünelde suçüstü yakaladı.
Şüphelilerin bölgede tespit ettikleri bir kayanın altına tünel kazmaya başladıkları ve yaklaşık 60 gündür burada çalıştıkları öğrenildi. 6 metre ileriye doğru kayanın altını kazan defineciler sonra 6 metrelik bir çukur kazmış daha sonra bu çukurun içinden 3 metrelik daha bir tünel kazmışlar.

Ayrıca şüphelilerin yakalandıkları sırada tünelin içinde patlayıcı madde kullanmaya hazırlandıkları bilgi edinildi.

Şüpheliler Jandarmadaki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edildi. Adliye önünde şüphelilerin neden gözaltına alındığını öğrenen meraklı vatandaşlar, ” Parayla kaz desen kazmazlar. Bu nasıl bir hastalık bilmiyoruz. İnsanlar hayatını tehlikeye atarak hiç bir önlem almadan böyle nasıl tünel kazar anlamak imkansız” yorumunu yaptı.

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
ERTUĞRUL GAZİ BULVARI ASFALTLANDı

Gökkuşağı Havuzu üst geçidinden Kılbasan yoluna çıkan ana bağlantı yolu Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince asfaltlandı. Karaman Belediyesi Fen...

Kapat