Kimseye yaranamadık!

Nasrettin hoca oğluyla pazara giderken eşeğin yularından çeken oğlunu görenler “Ayıp değil mi el kadar bebe yular çekiyor koca adam eşeğe binmişsin” deyince oğlunu eşeğe bindirip kendi yürümeye başlamış. Bu kez de “Yahu gençlerde hiç insaf kalmadı, yaşlı adamı yürütüyor velet” demişler. Bu kez ikisi birden binmişler eşeğe. Fakat nafile görenler “Yazık değil mi hayvana ayıptır, günahtır” demişler. Çaresiz eşekten inip yürümeye başlamış baba oğul. Bu manzarayı görenler de şöyle demiş: “Ne geri zekâlılar var, eşek boş gidiyor bunlar yürüyor…”

Bizim meslek de böyle işte hiç kimseye yaranamazsınız.

Haber sitemiz bizim ekmek kapımız. Başkaca bir gelir getiren meşgalemiz yok. Hal böyle olunca bu işi bir bakkal dükkânı gibi düşündük hep. Yani sağcı da ekmeğini alsın solcu da. Herkese açık olsun bu dükan ve her kesimden Karamanlıya hizmet etsin…

Malumunuz Karamandan.com'da her görüşten yazarlara yer vermeye çalışıyoruz. Zaman zaman her görüşten yazara da tepki oluyor. Prensip olarak yazarlarımızın yazılarına müdahale etmiyoruz. Sonuçta onlar bizim editörlerimiz değil köşe yazarları. Son bir ay içerisinde yazarlarımıza kadın gruplarından, feministlerden, İslami cemaatlerden, LGBT’cilerden, farklı siyasi fraksiyonlardan eleştiriler geldi. Efendim bu adamın yazılarını nasıl yayınlarsınız…

Bir kişinin hem falan partili hem de filan görüşten, aynı zamanda muhafazakar, bir yandan da ateist olmasını mı bekliyoruz. Demem o ki bir kişinin tüm görüşleri memnun etmesi mümkün değildir. Yazar kendi görüşlerini usulünce ifade etmektedir. Sitemiz üzerinden kişi ve anlayışlara hakaret edilmesine asla müsaade etmeyiz lakin yazarlarımızın düşüncelerine de saygılıyız. Şu iyi bilinsin ki; kendi alanlarında uzman kırk kadar yazarımızla gurur duyuyoruz. Onlara saygı duymak için onlarla aynı düşüncede olmamıza gerek yok.

Bir başka örnek vermek gerekirse; İnsanlar şehirde yaşanan trafik kazalarını haber olarak okumak ister. Ama günün birinde kendisi bir trafik kazası yaptığında hemen bizi arayıp haberi kaldırın talebinde bulunur. “Abi bizim avrat kaza yapmış izin almadan kaza fotoğrafını çekmişsiniz….”

Aynı şekilde bir kurum hakkında övgü dolu haberler yapıldığında 1 kişinin arayıp teşekkür ettiği nadir görülürken aylarca övgü dolu haberlerini yaptığımız o kurum hakkında eleştirel bir haber geçildiğinde onlarca kişi arar. Kimi söver, kimi tehdit eder, kimileri sosyal medya trollerini üstümüze salar, kimi de mahkemeye vereceğini söyler. Oysa 15 yılda açılan onlarca davanın hiç birinde haksız görülmedik.

Karaman'da 25 yılı aşkın bir süredir medya sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Amacımız her zaman insanlara teyit edilmiş doğru ve doyurucu içerikler sunmaktır.

Lütfen köşe yazarlarımızı okurken sizin gibi düşünmeyenlere de yaşam hakkı verin. Haberlerde usulünce eleştiriliyorsanız bunu bir fayda görün ve eksiklerinizin giderilmesinde bir ayna gibi düşünün.

Biz Karamandan.com ekibi olarak her görüşten her düşünceden insanı seviyoruz ve içeriklerimizde hepsine şartsız yer veriyoruz. Hiç bir siyasi düşünce ya da fraksiyon bizim haberlerimiz yayınlanmıyor diyemez.

Kişisel olarak benim bir dünya görüşüm ve siyasi bağlantılarım var. Şükür ki konjonktüre göre hal alan eyyamcılardan da değiliz. Fakat kurumumuz hiçbir parti, şirket, kişi, kurum, dernek, örgüt, fon ve benzeri oluşumla bir ilişkisi bulunmayan, kendi ürettiği imkânlar haricinde kaynak kullanmayan bağımsız bir internet şirketidir.

İstiyoruz ki hitap ettiğimiz kitlemiz bizi bu şekilde değil, verdiğimiz hizmetin kalitesi ile eleştirsin, eksik yanlarımızı sorgulasın. Haberler geç yayınlanıyor, tasarımızın kötü, siteniz yavaş gibi teknik konularda eleştirel öneriler alınca çok mutlu oluyoruz ve sürekli teknik altyapı iyileştirmesi yapıyoruz.

Yerel basının güçlükle ayakta kalma çabası içerinde olduğu bu zor günlerde sizlerden bu konular anlayış bekliyor saygılarımızı sunuyoruz.

Âdem Kocatürk

Her türlü konu için bize 0338 212 95 95  numaralı kurumsal whatsapp numarasından ulaşabilirsiniz.