KARAMAN’IN KORONA İLE İMTİHANI

KARAMAN'DA SON DURUM NEDİR, KORONADAN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ, KAÇ VAKA VAR, NE KADAR DEVLET DESTEĞİ ALDIK? TÜM BU SORULARIN CEVABI BU HABERDE…

Karaman'ın corona haritası çevresine göre daha kötü bir tabloyu ortaya koyuyor. Sağlık Bakanlığının resmi uygulamasından alınan ve haberin altında yayınlanan fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi, çevre il ve ilçelere göre Karaman'da corona riski daha fazla.

KARAMAN'DA KAÇ VEFAT VAR?

Karaman'da Uyanış Gazetesi'nin haberine göre Sürecin başından bu yana Karaman'da yapılan toplam 2500 testten 90 kişiye corona tanısı konuldu. Bu hastalardan 70'inin iyileştiği ve kalan 20 Kişiden 5'inin vefat ederken 15 kişinin de halen hastanede tedavi gördüğü bilgisi haberde yer aldı. 

Karaman'da toplamda 4'ü yurtdışından olmak üzere toplam 9 kişi coronavirüsten defnedildi.

KARAMAN'DA KAÇ KİŞİ KATANTİNAYA ALINDI

Öte yandan Karaman'da bulunan devlet yurtlarında yurt dışından gelen binden fazla Türk vatandaşının getirilerek 14 günlük karantina sürelerini tamamlamaları sağlandı. Yaklaşık 1.110‬ kişiden hiç birinde corona virüse rastlanmadı.

KARAMAN'NA NE KADAR MADDİ YARDIM GELDİ?

Korona süresince Karaman ili toplamda 15 Milyon TL destek aldı. Detaylara gelecek olursak;

Korona virüsünün ülkemizde görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu güne kadar Karaman Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Başkanlığı’ndan 1422 haneye toplam 610 Bin TL nakdi yardım gerçekleşti. Ayrıca beşbine yakın kişiye de toplam 2.5 Milyon TL'ye yakın merkezi yardım geldi.

Yine bu süreçte Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Karaman il merkezi ve ilçelerimizde toplam 12.347 kişiye 1000 TL olmak üzere toplam 12 Milyon TL nakit destek sağlandı.

KAÇ KİŞİYE GIDA YARDIMI YAPILDI?

Bu nakdi yardımların dışında Karaman'da il genelinde Karaman Sosyal Yardımlaşma-dayanışma vakfı tarafından 2.682 aileye, Vefa Destek grubu tarafından da 800 aileye gıda kolisi dağıtıldı. Bu süreçte insan hayatını her şeyin üzerinde tutarak şehrin dört bir yanına hizmet götüren sağlık çalışanları başta olmak üzere, emniyet, jandarma, AFAD, aile, gençlik spor, milli eğitim ve diyanet personellerinin ciddi emekleri bulunuyor.