Lale’de su kaynakları neden kapatıldı?

Su kaynaklarına beton dökülüp çeşmeler kapatıldı iddialarına muhtardan açıklama geldi. Vatandaş şikayet etti ama muhtarın gerekçesi vardı.

Karaman'da bir sosyal etkinlik halini alan su doldurma faaliyetlerinin en bilindik merkezlerinden olan Lale Köyü bu günlerde su için gelenlere kötü sürpriz yapıyor.

Karaman’a 22 km uzaklıkta Mut yolu üzerinde bulunan köyün dillere desten tatlı suyunu doldurmak isteyenler çeşmeleri kapatılmış görünce isyan ettiler ama muhtarın sebebi geçerli idi.

Bir süredir Karamandan.com haber sitemize gelen şikayetleri doğrulamak için araştırmaya başladık. “Muhtar Abidin Zeybek Karaman'dan insanların gelip köyden su doldurmalarını istemiyor, çeşmeleri kapattırıyor üstelik bazı su kaynaklarına beton döktürüyor” şeklindeki iddiaları KÖy Muhtarı Abidin Zeybek'e sorduk.

SEBEP KORONA – BETON DÖKMEDİK

Lale Köyü Muhtarı Abidin Zeybek köydeki suları koronavirüs nedeni ile kapattığını söyledi. Konudan Karaman valiliğinin, özel idarenin ve jandarmanın da bilgisi olduğunu aktaran muhtar Zeybek su kaynaklarına beton döküldüğü iddiasını da reddetti.

 

Facebook Comments
Önceki yazıyı okuyun:
Babailik Ve Nure Sofi İlişkisi

13 Mayıs 1277 Yılı Dil Fermanı Anısına Karamanoğulları aşiretinin beyi (reisi) “Karamanoğulları” de...

Kapat