Mehmet Alpaslan Işık kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onay ile valiler kararnamesi yayınlandı.

Kararnameye göre şu 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi yapıldı. 24 ilin valisi başka illerde görevlendirildi. Bazı Kaymakamlar ve yüksek düzey bürokratlar vali olarak atandı.

Buna göre; Karaman Valisi Fahri Meral Mülkiye Başmüfettişi olurken, Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Alpaslan Işık da Karaman Valisi olarak atandı.

Mehmet Alpaslan Işık kimdir?

Yeni Karman Valisi Mehmet Alpaslan Işık kimdir? Herkes bu sorunun cevabını ararken yeni valimiz hakkında çok fazla detaylı bilgiye ulaşamadık.

3 AY KAYMAKAMLIĞI VAR İLK VALİLİĞİ KARAMAN

30.09.1991 ile 02.01.1992 tarihleri arasında 3 ay Aydın İli Yenipazar İlçesi Kaymakamlığı görevini yürüten Mehmet Alpaslan Işık 2000 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ağaç kampanyalarıyla ilgili iddiaları araştırmakla görevlendirilen Mülkiye Başmüfettişi olarak karşımıza çıkıyor.

Daha önce valilik yapmayan ve Karaman'da ilk vali görevini yürütecek olan Vali Mehmet Alparslan Işık hakkında tek bilinen; 27 Ekim 2018 tarihli atama kararnamesinde Mehmet Alpaslan Işık Mülkiye Başmüfettişi görevinde bulunuyorken Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı olarak atandı.

Şimdi herkesin merak ettiği soru, uzun yıllar Mülkiye Başmüfettişi olan Mehmet Alpaslan Işık kimdir?, nerelidir hangi vazifelerde bulunmuştur.