Adnan Kurşun’dan Karaman halkına çağrı!

Karaman İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun'dan Maske ve Sosyal Mesafe Çağrısı.

Karaman İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun Karaman'da artan koronavirüs sebebi ile halka maske ve sosyla mesafe çağrısında bulundu.

Adnan Kurşun yayınlamış olduğu mesajında;

“Dünyamızı etkisi altına almış olan Covıd19 diğer ismiyle Koronavirüs, ülkemiz genelinde bugüne kadar 4711 can kaybına mal olmuştur.

İki buçuk milyona yakın vatandaşımıza test yapılmış 171.000 vatandaşımızın testi pozitif çıkmıştır. Bu pozitif vakalarımızdan 141.000’i iyileşmiş 30.000 civarı vatandaşımız halen hastanelerimizde tedavi altındadır. 

Covıd vakaları ülkemizde görüldüğü günden itibaren ilimizde makul düzeylerde seyrederken Ramazan bayramı itibari ile artış göstermeye başlamıştır. Bu artışın sebepleri sosyal mesafeye dikkat edilmemesi ve maske kullanımındaki azalmalardır.

İlimizde yaşanan bu durum karşısında Hıfzıssıhha kurulumuz İlimizde maskesiz dolaşma yasağı getirmiştir. Halkımızdan istirhamımız İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarını özverili bir şekilde takip ederek uymalarıdır. 

Allah’ın izniyle toplumumuzu tehdit eden bu virüsle savaşı sağlık çalışanlarımız ve sizlerin de desteğiyle hep birlikte kazanacağız. Ülkemiz genelinde Vaka sayısındaki azalışın başarısı; maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştiğini unutmayalım. 

Tedbirlere ne kadar uyarsak o kadar güvende olacağız, tedbirlere uymazsak da bu virüsten kurtulamayacağımızı unutmayalım. 

Değerli Karaman halkımızı tedbiri elden bırakmayarak sağlık camiamıza bu zorlu süreçte destek olmaya ve ilimizi korona virüs sürecinden kurtarmaya davet ediyorum. 

Halkımıza;
-Tedbirli
-Maskeli
-Mesafeli 
Ve sağlıklı günler diliyorum.” dedi.