Öğrencilerinin Nobel Ödülü Alan Prof Dr Aziz Sancar’a Yazdıkları Mektup

İSTANBUL GÜNGÖREN BAŞARILI KOLEJİ

Nobel ödülü olan her şeyi Atatürk’ün kurduğu okullarda eğitim görerek Nobel ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’a kolej öğrencilerinin mektubu.

(18 Ara 2015 tarihinde yayınlandı. 2015 Nobel kimya ödülüne layık görülen Prof. Dr. Aziz Sancar birçok okulda araştırma konusu oldu. İstanbul Başarılı Koleji’nin 4/A sınıfı öğrencileri de Türk Profesörün hayatını araştırdı. Bununla yetinmeyip Prof. Sancar’a bir de mektup gönderdiler.)

İşte o mektupta yazılanlar:

“Biz, İstanbul Güngören’de bulunan Başarılı Kolej 4/A sınıfı öğrencileriyiz. Öğretmenimiz, sizin aldığınız ödülü, hayatınızı sınıfa anlatınca sizi merak ettik, hakkınızda bilgi topladık. Sizden, başarılarınızdan, Atatürk ve millet sevginizden çok etkilendik, heyecanlandık. Sizinle ilgili büyük sınıflara bir sunum hazırladık. Sınıf panomuzu düzenledik. Panomuzun önünde resim çektirdik. Resmimizi de size yolluyoruz. Biz 4/A sınıfı öğrencileri büyüdüğümüz zaman kendimize, ailemize, vatanımıza, insanlığa faydalı bir kişi olmak istiyoruz. Örnek aldığımız kişilerden biri de siz oldunuz. Eğer, bize cevap yazarsanız çok mutlu olacağız. Mektubumuzu sınıf sayımızca çoğaltıp, gururla saklayıp zaman zaman belki öğrencilerimize, yakınlarımıza çocuklarımıza göstereceğiz. Saygı ve sevgi ile ellerinizden öpüyoruz.

4/A sınıf öğretmeni İnci Tansu ve öğrencileri”

Nobel Ödüllü bilim adamı Başarılı Koleji 4/A sınıfı öğrencilerine yazdıkları mektuba karşılık güzel bir jest yaptı.

Aziz Sancar kendi el yazısı ile öğrencilere bir mektup yazdı.

O mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Sayın İnci Tansu öğretmen ve 4-A sınıfı öğrencilerine en iyi dil- eklerimle. Aziz Sancar”

“Bu içerik, 739. TÜRK dil Bayramı armağanı olarak Anı Bisküvi tarafından yayımlanan Rıfkı Boynukalın imzalı TARİH SAYFALARINDAN MEKTUPLAR adlı eserden alınmıştır.”